تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی , تعمیرات تخصصی کولر گازی در مناطق مختلف شهر تهران فوری و به صورت 24 ساعته وشبانه روزی 86045417-021 بابا برقی, دوست من سلام چند وقتی است که با بالارفتن قیمت کولر گازی تعمیرات کولر گازی رونق بیشتری گرفته است , دیگر کمتر کسی توان خرید و یا حتی تعمیر کولر گازی خود را دارد و متاسفانه مردم شهر ما از این موضوع رنج می برند , با این حال گروه خدمات برقی بابا برقی تمام توان خود را برای تعمیرات حرفه ایی کولر گازی به کار گرفته است .

قیمت کولر گازی

خرابی های متداول کولرهای گازی

متخصصان ما نحوه تعمیر متداول ترین دلایل خرابی سرویس تهویه مطبوع مرکزی را توضیح می دهند.

1- فیلتر هوای کثیف ، تعویض فیلتر هوا کولر

فیلتر هوا کولر یکی از قطعاتی است که در صورت سرویس دهی و تمیز نکردن به موقع ، علاوه بر کاهش عملکرد کولر گازی ، ممکن است به قسمت های دیگر آسیب برساند ، بنابراین هر چند وقت یک بار و پس از استفاده برای تمیز کردن مدتی فیلتر هوا باید تعویض شود تا در عملکرد صحیح دستگاه اختلال ایجاد نکند. برای یادگیری نحوه باز کردن پانل داخلی کولر و تعویض فیلتر کولر ، این مقاله را از دست ندهید:
سرویس کولر گازی

2- کاهش خنک کنندگی کولر گازی

یکی از رایج ترین مشکلات کولر گازی گرم یا خنک کننده کولر گازی است.
خیلی ساده ، یک واکنش شیمیایی در مبرد و سیستم تهویه مطبوع شما باعث تولید هوای خنک می شود. اگر سطح خنک کننده کم باشد ، به این معنی است که سیستم مشکلی دارد و در 90٪ موارد خنک کننده ضعیف است. مشکل به دلیل نشت گاز کولر است ، در اسرع وقت کولر گازی خود را بررسی کنید و اقدامات لازم را برای رفع این نقص انجام دهید.

 

3- آیا فن خارجی (کندانسور) کولر گازی به خوبی کار می کند؟

پنکه در فضای باز وظیفه انتقال گرمای خانه شما به فضای بیرون را بر عهده دارد. اگر فن خارجی به درستی کار نکند ، سرمای مناسب نمی تواند جای گرمای خانه را بگیرد و باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور و اختلال در چرخه خنک کننده کولر گازی شما می شود.

 

 

4- خرابی برد الکتریکی و الکتور نیکی کولر  گازی

چهارمین مشکل مشترک کولر گازی یکی از مشکلات متداول خرابی برد کنترل یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز هرگونه مشکل برای این قطعه می تواند هر مشکلی از جمله خاموش شدن کولر گازی یا عدم وجود آن ایجاد شود. طبق برنامه کار کنید ، کولر روشن نکنید و

5- مراقب کابل ها باشید ، کابل های کولر بسیار مهم هستند

اگر کولر گازی گاه به گاه به طور خودکار خاموش و روشن شود ، به دلیل مصرف زیاد کولر گازی ممکن است مشکل سیم کشی داشته باشید.

نقص سیم کشی کولر بسیار خطرناک است و احتمال آتش سوزی وجود دارد. هنگام نصب کولرهای گازی که از قطعات و سیم های با کیفیت استفاده می کنند ، بسیار مراقب باشید.

کولر گازی در حال سوختن

6- تخلیه گاز داخل کولر گازی

یکی دیگر از مشکلات رایج در کولرهای گازی که درصد بالایی از مشتریان با ما تماس می گیرند سرریز آب از پانل داخلی کولر است که نشانه انسداد دهانه خروجی آب کولر است که با سرویس کولر گازی برطرف می شود . البته دلایل دیگری نیز باید در نظر گرفت. اگر با مشکل چکه آب از کولر گازی مواجه شدید ، مقاله زیر به حل آن کمک می کند:
حذف تخلیه کولر گازی

 

7-وجود ذوب در لوله های انجماد کولر گازی

هفتمین مشکل رایج کولرهای گازی ذوب شدن لوله های کولر یا کندانسورها به عنوان نشانه کاهش شارژ گاز یا فیلترهای کثیف است. پس از خاموش شدن ، یخ ذوب می شود ، نشتی وجود دارد ، کولر را تنظیم نکنید. اگر تمیز کردن فیلترها به درد شما نمی خورد ، کولر را تا زمان حل مشکل روشن نکنید.

8 – صدا یا لرزش غیرمعمول کولر

یکی از مشکلات و نقص های کولر گازی که باعث ایجاد مشکل در راحتی می شود ، صدای غیرمعمول کولر گازی است. این صدای غیر عادی ممکن است از واحد داخلی (پانل) کولر گازی یا از واحد خارجی کولر گازی کندانسور باشد. این صداهای غیرطبیعی و غیرعادی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما به طور کلی و بر اساس مشاهدات مکرر این صدا می تواند به دلیل عدم تعادل واحد خارجی کولر یا واحد داخلی کولر باشد. شل و یا شل ، نیاز به آچار. در مقاله زیر ، راه حل های مناسب برای از بین بردن صدای بلند کولر گازی توضیح داده شده است.

صدای کولر را برطرف کنید

9 – سیستم تهویه مرکزی روشن نشده یا کولر روشن نمی شود

یکی دیگر از مشکلات رایج کولر گازی روشن نشدن کولر گازی است. اگر سیستم تهویه مطبوع مرکزی روشن نیست ، ابتدا سعی کنید ترموستات را تنظیم کرده و کنترل کنید. در صورت عدم موفقیت ، با تکنسین های ما تماس بگیرید تا از کولر گازی بازدید کرده و تعمیرات لازم را انجام دهند انجام دادن. دلایل زیادی برای روشن نشدن کولر وجود دارد و بهتر است از خود راضی نباشید

 

تعمیر کمپرسور کولر گازی

تعمیر اسپیلت کولر گازی

با شماره 86045417-021 تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما درباره خرابی دستگاه کولر گاز خود صحبت کنید و تمامی شرح را به صورت کامل عنوان کنید تا بهترنی را ه برای تعمیر ویا تعویض دستکاه کولر گازی شما انتخاب شود.

نصب کولر گازی
نصاب کولر گازی
عیب یابی کولر گازی
شارژ کولر گازی
قیمت شارژ کولر گازی
دلیل وجود برفک در کولر گازی
علت کثیف شدن فیلتر هوا در کولر گازی
زمانی که کولر گازی را روشن میکینم فیوز می پرد
کولر گازی اسپیلت چگونه کار میکند
تعمیر کولر گازی تراست تعمیر کولر گازی دوو تعمیر کولر گازی بوش تعمیر کوالر گازی دایکین تعمیر کولر گازی توشیبا تعمیر کولر گازی تک الکتریک

آناتومی تهویه مطبوع خانگی مرکزی

سیستم های خدمات تهویه مطبوع خانگی مرکزی از دو جز major اصلی تشکیل شده است: یک واحد متراکم که در خارج از خانه شما قرار دارد و سیم پیچ اواپراتور (که اغلب به آن کوئل A گفته می شود) که در پلنوم کوره یا هوا گیر شما قرار دارد. مبرد موجود در سیم پیچ A گرما را از خانه شما گرفته و آن را به واحد چگالش در فضای باز منتقل می کند. فن واحد کندانس از طریق سیم پیچ متراکم هوای خارج را می گیرد تا گرما از بین برود. واحد تغلیظ کننده سه قسمت قابل تعویض توسط DIYer را در خود جای داده است: کنتاکتور AC ، خازن (های) شروع / راه اندازی و موتور فن کندانسور. واحد متراکم کننده کمپرسور را نیز در خود جای داده است ، اما فقط یک حرفه ای می تواند جایگزین آن شود. سیم پیچ A هیچ قطعه ای ندارد که بتواند توسط DIYer سرویس شود.

AC کار نمی کند یا خنک نمی شود؟ با اصلاحات آسان شروع کنید

 متخصصان ما راه حل های ساده را برای رایج ترین تعمیرات تهویه مطبوع مرکزی به شما ارائه می دهند. شما زودتر فعال می شوید و هزینه مکالمه خدمات را پس انداز می کنید. ابزار مورد نیاز آچار قابل تنظیم مته / راننده – بی سیم پیچ گوشتی عایق بندی شده مولتی متر دم باریک راننده آجیل ست سوکت / جغجغه ای تست ولتاژ مواد مورد نیاز خازن هوای فشرده موتور فن کندانسور پیمانکار فیوزها بررسی اجمالی تعمیرات سرویس تهویه مطبوع DIY: خرابی ها و راه حل های سرویس تهویه مطبوع خانگی مرکزی وقتی سرویس تهویه مطبوع مرکزی در طول طلسم گرما از کار بیفتد ، ممکن است مجبور شوید روزها منتظر بمانید تا یک تکنسین تعمیر HVAC یا یک پیمانکار برق AC ظاهر شود و احتمالاً حداقل چند صد بابت تعمیر پرداخت خواهید کرد.

اما اگر خیالتان راحت است که با برق کار کنید و می خواهید حدود 50 دلار برای قطعات خود هزینه کنید ، احتمالاً می توانید ظرف مدت دو ساعت خودتان سیستم تهویه مطبوع خود را تعمیر کنید و 225 دلار هم در هزینه های تولید قطعات و کار صرفه جویی کنید. ما با تکنسین های محلی تعمیرات HVAC صحبت کردیم تا بهترین نکات مربوط به تعمیر و نگهداری فن های AC را که خودتان انجام می دهید ، دریافت کنیم. این نکات به شما کمک می کند تا با رایج ترین مشکلات “خنک کننده کم” و “بدون خنک کننده” مواجه شوید.

شما به یک مولتی متر ارزان قیمت ، یک دستگاه مکش ولتاژ ، یک سری پیچ گوشتی عایق بندی شده و یک مجموعه سوکت نیاز دارید. اگر این تعمیرات برق به نتیجه نرسد ، حداقل شایع ترین خرابی ها را برطرف کرده اید و شخص سرویس دهنده شما می تواند در یافتن مشکل گریزان تر تمرکز کند. بعلاوه ، با قطعات جدید ، احتمالاً سالها تهویه مطبوع بدون خرابی اضافه خواهید کرد. در اینجا نحوه شروع کار آمده است. چرا کولر من خنک کننده خانه نیست؟ اطمینان حاصل کنید که مشکل از کوره نیست ترموستات خود را روی حالت AC قرار دهید و تنظیم دما را پایین بیاورید.

اگر فن کوره وارد شود ، مشکل در کوره نیست. اگر فن کار نمی کند ، قطع کننده مدار کوره را دوباره تنظیم کنید. اگر فن هنوز شروع به کار نکرد ، با یک حرفه ای تماس بگیرید – اصلاحاتی که در اینجا نشان داده شده کار نمی کند. بعد ، واحد چگالش خارج را بررسی کنید. کمپرسور (که به نظر می رسد یخچال است) و فن باید کار کنند. در غیر این صورت ، مراحل عیب یابی و تعمیر نشان داده شده در اینجا را دنبال کنید. احتیاط: برق را خاموش کنید قبل از کشیدن قطع اتصال در فضای باز یا برداشتن صفحه دسترسی واحد کندانس ، قطع کننده های A / C و کوره را در صفحه اصلی برق خاموش کنید. سپس از سیم تستر ولتاژ روی سیمهایی که وارد کنتاکتور می شوند استفاده کنید تا مطمئن شوید که برق واقعاً خاموش است.

AC کار نمی کند؟ قطعات بخرید کنتاکتور AC (رله) و خازن (های) شروع / راه اندازی (به تصویر زیر نگاه کنید) اغلب خراب می شوند و ارزان هستند. بنابراین خرید و نصب آن قطعات بلافاصله یک شرط مطمئن است ، به ویژه اگر واحد خدمات تهویه مطبوع شما بیش از پنج سال باشد. موتور فن کندانسور نیز ممکن است خراب شود ، اما حدود 150 دلار کار می کند – خرید آن را متوقف کنید ، مگر اینکه مطمئن شوید که مقصر این امر است. برای خرید قطعات جایگزین ، پلاک را روی واحد تغلیظ (و نه کوره خود) پیدا کنید. مارک ، مدل و شماره سریال را یادداشت کنید (یا عکس بگیرید). قطعات را از فروشگاه لوازم خانگی ، فروشنده کوره یا آنلاین تهیه کنید.

اگر اعتقاد دارید که AC کار نمی کند یا هوای شما کم می شود یا هوای شما کم است ، ابتدا این سه مورد را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام دفاتر ثبت نام در خانه کاملاً باز هستند. سپس مطمئن شوید که فیلتر کوره تمیز است. سپس به بیرون بروید و سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید (عکس 2). اگر چندین رجیستر بسته باشند یا فیلتر مسدود باشد ، کاهش جریان هوا می تواند باعث یخ زدگی سیم پیچ اواپراتور شود و خنک سازی خانه شما را متوقف کند. اگر فیلتر را تغییر داده اید و همه رجیسترها را باز کرده اید و هنوز هم جریان ثبت نام در جریان رجیسترها نیستید ، کوئل A را کم رنگ کنید. کلید حالت ترموستات را از “Cooling” به “Off” منتقل کرده و کلید فن را از “Auto” به “On” منتقل کنید. اجازه دهید دمنده حداقل 30 دقیقه یا تا زمانی که جریان هوای خوبی در رجیسترها ایجاد شود ، کار کند. سپس AC را دوباره روشن کنید تا تست شود. اگر 12 ساعت آینده کار کند ، مشکل را برطرف کرده اید. در صورت مسدود شدن سیم پیچ های کندانسور ، کمپرسور می تواند بیش از حد گرم شود و خاموش شود. شما دوره های متناوب کمترین خنک کننده و به دنبال آن خنک کننده را تجربه خواهید کرد حتی اگر “مطمئن” هستید که سیم پیچ های کندانسور تمیز هستند ، آنها را دوباره تمیز کنید. برق را خاموش کنید. سرویس تهویه مطبوع و قطع کننده های مدار کوره را در صفحه اصلی برق خود به وضعیت “خاموش” بچرخانید. بعد ، سوئیچ برق را مستقیماً در کوره یا کنترل کننده هوا خاموش کنید. سپس بلوک قطع کننده را محکم کنید (عکس 1) و سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید (عکس 2). اگر خدمات تهویه مطبوع پس از تمیز کردن سیم پیچ های کندانسور ، نصب فیلتر جدید و باز کردن تمام دریچه های تأمین ، هنوز به درستی کار نمی کند ، تعمیرات زیر را انجام دهید. AC شما کاملاً کار نمی کند مگر اینکه این کار را انجام دهید. سرویس تهویه مطبوع برق را خاموش می کند

عیب یابی HVAC عکس 1 برق را خاموش کنید

جعبه برق را در کنار واحد چگالشی باز کنید و بلوک قطع را مستقیماً بیرون بکشید. داخل جعبه را با یک دستگاه مکنده ولتاژ بررسی کنید تا مطمئن شوید که برق واقعاً خاموش است.

عیب یابی HVAC سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید

 

نازل باغچه خود را به سمت بالا و در بالای سیم پیچ کندانسور قرار دهید تا رسوب زیر پوسته را از بین ببرد. تمام دور سیم پیچ کار کنید. سپس نازل را به سمت پایین هدایت کرده و بقایای باله های سیم پیچ را بیرون بریزید. نازل را به جریان نرم تری تنظیم کنید و مستقیماً آب را به داخل سیم پیچ بکشید تا بقایای باقی مانده از بین برود.

واحد AC را برطرف کنید فیوزها را تست کنید

 

 

بسیاری از بلوک های قطع کننده دارای دو فیوز کارتریج هستند. قبل از انجام تعمیرات ، آنها را بررسی کنید (عکس 3). فیوز دمیده شده نشانه خرابی قسمت داخل واحد چگالش است. بنابراین فقط آن را جایگزین نکنید و فکر کنید که مشکل را حل کرده اید. در عوض ، قطعاتی را که در اینجا نشان می دهیم جایگزین کنید. سپس فیوزهای جدید نصب کنید و واحد را آتش بزنید. اگر دوباره دمید ، با یک حرفه ای تماس بگیرید – مشکلات جدی تری دارید. بلوک فیوز تهویه مطبوع بیرون بکشد

عیب یابی HVAC عکس 3 فیوزهای موجود در بلوک قطع را بررسی کنید

 

 

 

مولتی متر خود را روی پایین ترین مقیاس اهم قرار دهید و سرخ و سیاه را به انتهای مخالف هر فیوز لمس کنید. اگر قرائت عددی داشته باشید ، فیوز خوب است. اما یک صفر ، یک نماد منهای یا یک نماد بی نهایت () نشان دهنده یک فیوز دمیده شده است. تبلیغات

واحد AC را برطرف کنید داخل صفحه دسترسی را بازرسی کنید

 

 

 

 

کانال برق را از خانه دنبال کنید – در اینجا صفحه دسترسی را پیدا خواهید کرد. با خاموش شدن ، پیچ های نگهدارنده صفحه دسترسی را برداشته و ذخیره کنید و پانل را بردارید. قبل از تعویض قطعات ، لانه جوندگان یا شواهد جویدن سیم ها و اتصالات الکتریکی را بررسی کنید. اگر سیم های خراب یا عایق جویده شده پیدا کردید و می توانید با خیال راحت از پس تعمیرات برق برآیید ، ابتدا خازن را تخلیه کنید (عکس 4). سپس سیم ها را تعمیر کرده و لانه را تمیز کنید. در غیر این صورت با یک حرفه ای تماس بگیرید. پانل دسترسی را در تهویه مطبوع بازرسی کنید

عیب یابی HVAC عکس 4 تخلیه خازن استارت / راه اندازی دوتایی

 

 

 

 

 

خازن را از براکت نگهدارنده خارج کنید. سپس یک پیچ گوشتی عایق بندی شده بین ترمینال HERM (یا “H”) و ترمینال COMMON (یا “C”) را لمس کنید. همین کار را بین ترمینال FAN (یا “F”) و ترمینال “C” انجام دهید. در خازن های تک حالت ، فقط کافی است بین دو ترمینال کوتاه شوید.

خازن (های) شروع / راه اندازی را جایگزین کنید

 

 

 

 

 

 

تمام واحدهای خدمات تهویه مطبوع حداقل دارای یک خازن هستند. خازن برق را ذخیره کرده و در هنگام راه اندازی فن کمپرسور و کندانسور آن را آزاد می کند تا هر دو موتور قدرت تکانی اضافی داشته باشد. و نوسانات ولتاژ را هموارتر می کند تا از فن موتور کمپرسور و کندانسور محافظت کند. خازن ها می توانند به آرامی تخریب شوند و با گذشت زمان قدرت راه اندازی کمتری را تأمین کنند. یا می توانند در یک لحظه شکست بخورند. خرابی تدریجی خازن می تواند برای مدت طولانی مورد توجه قرار نگیرد و باعث پیچیده شدن سیم پیچ موتور کمپرسور و کندانسور شود و در نتیجه خرابی اولیه آنها ایجاد شود. از آنجا که خازن ها ارزان هستند ، تقریباً هر 5 سال یکبار جایگزین فعالانه شما می شود. تعویض خازن آسان است. فقط قبل از قطع اتصال سیم ها ، از سیم ها عکس بگیرید (بعداً ممکن است به مرجع احتیاج داشته باشید). سپس انرژی ذخیره شده را در خازن قدیمی تخلیه کنید (عکس 4). از انبردست سوزنی استفاده کنید تا هر بار یک سیم را از خازن قدیمی بکشید و آن را به تب مربوطه خازن جدید بکشید. اتصالات چسب زن باید محکم بر روی زبانه های خازن قرار بگیرند. هر کانکتور را تکان دهید تا ببینید آیا محکم است. اگر اینگونه نیست ، اتصال را جدا کرده و لبه های گرد آن را خم کنید تا محکم تری روی زبانه قرار گیرد. وقتی همه سیم ها را عوض کردید ، خازن جدید را محکم کنید (عکس 5). هشدار: خازن را قبل از جدا كردن سیم یا جدا كردن آن از براكت ، تخلیه كنید.

خازن جدید را نصب کنید

 

خازن جدید را به داخل براکت نگه دارید و پیچ براکت را محکم کنید. سیم ها را با استفاده از بند زیپ محکم کنید. تبلیغات

کنتاکتور AC را تعویض کنید

 

 

کنتاکتور AC یک رله مکانیکی 25 دلاری است که با استفاده از ولتاژ پایین ترموستات جریان 220 آمپر ولتاژ بالا را به کمپرسور و فن کندانسور تغییر می دهد. کنتاکتورهای AC می توانند فرسوده شوند و در بالای لیست خرابی های معمول سرویس تهویه مطبوع قرار دارند. حتی اگر کنتاکتور AC شما در حال کار باشد ، هزینه تعویض آن هر پنج سال یا تقریباً پرداخت می شود. قبل از برداشتن سیم ها ، کنتاکتور AC قدیمی را باز کنید. سپس سیم ها را به واحد جدید منتقل کنید

موتور فن را تعویض کنید

 

 

 

یغه را علامت گذاری کنید تا نشان دهد کدام طرف بالا است. پیچ پیچ تیغه فن را شل کرده و با احتیاط آن را از شافت موتور خارج کنید. سپس موتور جدید را تعویض کنید. سیم های موتور را از طریق مجرای قدیمی هدایت کرده و در صورت لزوم با اتصالات زیپ ایمن شوید. از بندهای زیپ صرف نظر نکنید وگرنه تیغه می تواند سیم ها را قطع کند.